+08942 - 223177         

Tu a teraz

Áno. Máte dvadsaťpäť a zatiaľ neevidujete žiadne problémy s pleťou. To však neznamená, že môžete používať nekvalitné prípravky a dúfať, že v staršom veku to napravíte kúpou drahej sady. Začať by ste mali presne tu a teraz. Ošetrovaním, čistením a vyživovaním môžete v konečnom dôsledku predísť toľkým problémom, že sa to oplatí nezanedbať.

Dvakrát denne

Nielen zuby, ale aj tvár by ste si mali umývať minimálne dvakrát denne. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Pokožka potrebuje vodu aj večer, aj ráno. Tá v kombinácií s čistiacimi prípravkami totiž uvoľňuje póry a pleť bude ihneď zdravšia aj krajšia. Okrem toho tak môžete predísť akné.

Slnko a opaľovanie

Dosiahnuť krásne hnedé opálenie, vďaka čomu budete v nejednom outfite vyzerať lepšie, je jedna vec. No naniesť si krém s ochranným faktorom minimálne 15, je vec druhá. A taká, na ktorú by ste určite nemali zabúdať.

Kyselina salycilová

Dezinfikuje, upokojuje, odstraňuje zápaly. To všetko táto kyselina dokáže. Preto by ste si ju mali zaobstarať. Namiesto všakovakých olejových odličovacích prípravkov by ste mali voliť radšej čistiacu kozmetiku, ktorá obsahuje túto kyselinu. Po puberte máte väčšinou ešte dosť mastnú pleť, a preto je zbytočné jej na tejto mastnote pridávať. Mohlo by to totiž mať namiesto zlepšenia kvality pleti opačný efekt.

Raz týždenne píling

Prečo? Pre pokožku je normálne, že odumiera. No a aby tá zdravá mohla správne dýchať, je nutné sa zbaviť starej a odumretej. Preto je píling ideálnou možnosťou. Urobte si ho vždy raz týždenne a ani nebudete vedieť, ako veľmi si pomôžete! Ideálne je, ak budete striedať kúpenú pílingovú kozmetiku s tou domácou. Nebojte sa experimentovať!

Masáže

To je nutnosť. No nie len tak hocijaké. Posvietiť by ste si mali na váš krk a dekolt. Nielen, že ich masáž dobre prekrví, no ak použijete na masáž krémy proti vráskam, môže to slúžiť opäť ako prevencia do budúcna. Kvalitná kozmetika

Počuli ste už o retinole? Nie? Chyba. Kozmetika, ktorá ho obsahuje, má priaznivé účinky proti vráskam či ochabnutí pokožky. Takisto obsahuje veľa vitamínov a dodá ten správny základ na to, aby sa vám v budúcnosti lepšie vyhýbalo kožným problémom.